REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Zabudowy balkonów i loggi. System ramowy i bezramowy, który wybrać?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Justyna Hek
dom, balkon, kwiaty, drzewka cytrynowe Fot. Fotolia
dom, balkon, kwiaty, drzewka cytrynowe Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Coraz częściej decydujemy się na zabudowę balkonu czy loggi aby dzięki temu uzyskać dodatkową przestrzeń, którą możemy użytkować przez cały rok. Do zabudowy wykorzystujemy systemy ramowe i bezramowe. Który system będzie korzystniejszy w przypadku zabudowy loggi, a który sprawdzi się przy balkonach? Na co zwrócić uwagę podczas montażu zabudowy?

System ramowy

System ramowy rozpoznajemy po tym, że każda szyba tworząca zabudowę balkonu czy loggi oprawiona jest w aluminiowe profile, które umożliwiają przesuwanie szyb po prowadnicach. W zależności od tego, ilu szyb potrzebujemy, mamy do dyspozycji prowadnice dwu- , trzy- i czterotorowe.  Do wypełnienia profili najlepiej stosować szyby pojedyncze hartowane, klejone o grubości 4 – 6 mm, a także pojedyncze float o grubości 4 mm. Jeśli dodatkowo zastosujemy profil adaptacyjny umieszczony po wewnętrznej części ramy, możemy wykorzystać szyby o grubości do 16 mm. Pamiętajmy, że wówczas będą to szyby zespolone. Zabudowa ramowa ma jedną, bardzo dużą zaletę – dzięki uszczelkom szczotkowym otrzymujemy lepszą izolację akustyczną i ograniczenie ilości kurzu dostającego się na nasz balkon.

REKLAMA

Zabudowa ramowa może być wykorzystana przy zabudowie o wysokości do 2,6 m, przy czym szerokość jednego segmentu szklanego nie powinna być większa niż 1,3 m.

 Zabudowa bezramowa

Zabudowa bezramowa tym różni się od ramowej, że szyby w zabudowie bezramowej nie posiadają ram pionowych, dzięki temu widzimy tylko taflę szkła. Niewątpliwie jest to rozwiązanie bardziej estetyczne. Przy wykorzystaniu tego systemu tafle szkła przesuwają się do wewnętrznej części balkonu czy loggi. Atutem zabudowy bezramowej jest możliwość przesuwania tafli po łuku – nie musimy montować dodatkowych słupów kątowych. System bezramowy może być stosowany przy zabudowie do wysokości 2,7 m, a maksymalna szerokość pojedynczego segmentu szklanego wynosi 0,7 m. Najlepiej do tego typu zabudowy wykorzystać szyby hartowane pojedyncze o grubości 6–10 mm.

Zobacz także: Dlaczego warto stosować szklane zabudowy balkonów?

Wybór odpowiedniego systemu

Jeśli zależy nam na niższych kosztach, wybierzmy system ramowy. System bezramowy może być nawet dwa razy droższy niż system ramowy. Zanim zdecydujemy, który z nich lepiej sprawdzi się na naszym balkonie, weźmy pod uwagę miejsce, jakie będzie on obciążał – system ramowy cały swój ciężar przenosi na podłogę balkonu lub loggi, system bezramowy zawieszany jest na prowadnicach umieszczonych na suficie, więc sufit musi utrzymać jego ciężar.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Prawidłowy montaż systemów zabudowy

Najlepiej powierzyć montaż odpowiednim firmom montażowym aby mieć pewność, że wszystko zostało prawidłowo wykonane. Warto mimo to sprawdzić, czy wszystkie konstrukcje są stabilne, czy daje się łatwo przesuwać poszczególne tafle a także czy tafle można wyciągnąć z prowadnic.

Zobacz także:  Jak odebrać balkon i taras od dewelopera?

Zobacz także: Niebanalny sposób na ozdobę balkonu

Zobacz także: Czy można założyć automatycznie sterowane drzwi na balkonie?

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

REKLAMA

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Mieszkanie w Hiszpanii na kredyt. Co proponują hiszpańskie banki?

Hiszpańskie banki proponują obcokrajowcom, w tym Polakom, kredyty hipoteczne na konkurencyjnych warunkach. Finansowanie jest możliwe do 70 proc. wartości nieruchomości dla nierezydentów, czyli osób, które nie mieszkają na stałe w Hiszpanii. – Obecnie kredyty są też niższej oprocentowane niż w Polsce, co przekłada się na mniejsze miesięczne raty – mówi Robert Reiski, współwłaściciel agencji nieruchomości By-Bright.

Coraz więcej nowych mieszkań w ofercie rynkowej, ale czy zwiększa się liczba chętnych do ich kupna

Poziom sprzedaży wciąż niski, ale zainteresowanie nabywców rekordowo wysokie. Na rynku pojawia się coraz więcej nowych mieszkań. Czy korzystniejsza oferta ożywi rynek i nabywców znajdzie więcej mieszkań?

REKLAMA

Frankowicze wciąż pozywają banki przed sąd, ale wielu rezygnuje z walki o pieniądze, dlaczego

Frankowicze tracą impet. W I kw. 2025 r. do sądów wpłynęło o 40 proc. mniej pozwów niż rok wcześniej, Do sądów wpływa coraz mniej spraw frankowych. Spadki są dwucyfrowe. Eksperci mówią o efekcie ugód.

Najem mieszkań 2025: czy w 2025 roku trzeba płacić dużo wyższy czynsz niż rok temu, jakie prognozy na przyszłość

Na rynku najmu drugi miesiąc z rzędu mamy przewagę spadków. W 10 miastach stawka najmu za małe mieszkanie nie przekracza 2000 zł. Najbliżej tej granicy jest Lublin (1961 zł). Najtańszym miastem na wynajem małego mieszkania jest Częstochowa, gdzie przeciętna stawka wynosi 1400 zł.

REKLAMA

OSZAR »