Meble ogrodowe z rattanu – zalety i wady

Paulina Kozak
Redaktor
rozwiń więcej
Rattanowe meble ogrodowe. Fot. Fotolia / Fotolia
Meble rattanowe to uniwersalne meble ogrodowe nadające się do każdego ogrodu. Meble ogrodowe z rattanu dzięki swojej naturalności oraz oryginalności świetnie sprawdzą się zarówno w nowoczesnym jak i tradycyjnym ogrodzie.

Gdy wybieramy meble ogrodowe zwracamy uwagę na ich trwałość, estetykę, stabilność, praktyczność oraz jakość wykonania. Na rynku ogrodniczym dostępne są różne modele mebli wykonane z drewna, metalu, plastiku, wikliny, kamienia, a także z rattanu.

Naturalne meble ogrodowe z rattanu

Rattanowe meble ogrodowe dzięki swej uniwersalności dobrze współgrają z otoczeniem nadając mu egzotyki i naturalności. Meble wykonane z rattanu zachwycają różnorodnością kształtów i barw. Rattanowe meble wykonane są ze zdrewniałych pędów indonezyjskich palm. Dokładna obróbka tego materiału oraz jego elastyczność sprawiają, że rattanowe meble mają różne kształty i wzory.

Zobacz także: Ogród – najlepsze miejsce wypoczynku

Zalety rattanowych mebli ogrodowych

Meble ogrodowe z rattanu dzięki swojej naturalności oraz oryginalności sprawdzą się dobrze w każdym ogrodzie za równo tym nowoczesnym jak i tradycyjnym. Rattanowe meble są lekkie, dzięki czemu łatwo się je przenosi. Dodatkowo, w sklepach ogrodniczych jest duży wybór różnych form i wzorów mebli z rattanu. Utrzymanie takich mebli jest łatwe, wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć je wilgotną szmatką.

Wady rattanowych mebli ogrodowych

Główną wadą mebli ogrodowych z rattanu jest ich ograniczona trwałość. Rattanowe meble nie są odporne na warunki atmosferyczne. Dlatego należy je dodatkowo zabezpieczać przed słońcem i deszczem oraz chować na okres jesienno-zimowy, w celu zabezpieczenia przed wilgocią.

Ceny mebli ogrodowych z rattanu

Ceny mebli ogrodowych z naturalnego rattanu nie są niskie. Najczęściej na ich zakup decydują się koneserzy mebli. Za komplet mebli wykonanych z naturalnego rattanu trzeba zapłacić nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Technorattan - imitacja naturalnego rattanu

Na rynku mebli ogrodowych są również popularne meble z technorattanu. Jest to tworzywo sztuczne, które imituje naturalny rattan. Jednak meble, które są z niego wykonane charakteryzują się większą trwałością i odpornością na warunki atmosferyczne niż te wykonane z naturalnego rattanu. Dodatkowo, nie wymagają szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych a ich cena jest niższa od ceny mebli z naturalnego rattanu.

Meble ogrodowe z rattanu mogą upiększyć ogród i nadać mu egzotyczny wygląd. Ich lekkość, elegancja oraz naturalność sprawią, że wypoczynek w ogrodzie stanie się przyjemnością.

Zobacz także: Meble w ogrodzie

Nieruchomości
Kto kupuje mieszkania w połowie 2025 roku i jak płaci? Kredyt nadal za drogi – klienci płacą częściej gotówką
20 maja 2025

Jaka grupa nabywców jest obecnie najaktywniejsza na rynku nowych mieszkań? Czy wysoki koszt kredytu i brak rządowego programu wsparcia kupujących sprawia, że dominują nabywcy inwestycyjni i gotówkowi? Jakie projekty najczęściej wybierane są przez inwestorów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Własne mieszkanie bez zaciągania na całe życie kredytu hipotecznego: czy to jest możliwe i jaki jest na to sposób
20 maja 2025

Budownictwo społeczne to nie wybór z konieczności, a z rozsądku. Dla wielu ludzi to jedyna droga do niezależności mieszkaniowej – nie przez kredyt czy dziedziczenie, ale przez system, który stawia na stabilizację i powszechną dostępność.

Reforma planowania i zagospodarowania przestrzennego. Decyzja o warunkach zabudowy na starych zasadach tylko do końca roku
20 maja 2025

Nadchodzą duże zmiany w zakresie wydawania decyzji o warunkach zabudowy. Gminy będą mogły zablokować inwestycje. Celem zmian - zapobieganie chaotycznej suburbanizacji i dewastacji przestrzeni.

Zaraz po obniżce stóp procentowych, rekordowa liczba zapytań o kredyty hipoteczne
19 maja 2025

Doradcy kredytowi: konsumenci ruszyli po kredyty mieszkaniowe. Po obniżce stóp procentowych przyszła fala zapytań o zdolność kredytową i dostępność mieszkań. Wcześniej wysokie stopy procentowe, a w konsekwencji wysokie oprocentowanie kredtów mieszkaniowych , hamowały popyt na kredyty i w konsekwencji oddalały decyzje o zakupie mieszkania.

Ceny materiałów budowlanych coraz bardziej stabilne, zachęcają do remontów i budowy nowych domów
19 maja 2025

Zapowiadana kolejna fala podwyżek cen materiałów budowlanych nie nadchodzi. Głównie dlatego, że spodziewany boom w budownictwie odsuwa się w czasie. Ceny materiałów budowlanych są więc stabilne a nawet notują niewielki spadek. To oznacza, że wciąż jest dobry czas na remonty lub rozpoczęcie budowy nowego domu.

Hiszpania na topie, ale Polacy kupują mieszkania także w innych krajach południowej Europy
18 maja 2025

W całym 2024 roku serwisy Morizon.pl i Gratka.pl odnotowały blisko 70 tysięcy zapytań dotyczących ofert sprzedaży mieszkań i domów w Hiszpanii, Bułgarii, Grecji, Portugalii, Włoszech i Chorwacji, a tylko w kwietniu 2025 roku było ich ponad 7 tysięcy.

To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości
16 maja 2025

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?
14 maja 2025

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce
13 maja 2025

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp
13 maja 2025

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

pokaż więcej
Proszę czekać...
OSZAR »