Bombki: zrób je samodzielnie

md k
rozwiń więcej
Jeśli chcemy wykonywać bombki z dziećmi warto przygotować coś prostego.
Bombki w czasie świąt pojawiają się prawie w każdym domu. Żeby podkreślić doniosłą atmosferę świąt warto pokusić się o samodzielne wykonanie bombek. To będzie dobra zabawa, nie tylko dla dzieci. Podpowiadamy jak samodzielnie wykonać bombkę.

Samodzielnie zrobienie bombek wcale nie musi być trudne. Wykonamy je bez problemu w domu. A dodatkowo okazuje się, że nie musi zająć nam to dużo czasu. Do zrobienia bombek możemy z powodzeniem zaangażować dzieci – będzie to dla nich świetna zabawa. Takim wspólnym wykonywaniem bombek możemy zająć się cała rodzina – w ten sposób wszyscy wprowadzimy się w świąteczny nastrój i spędzimy miło czas w rodzinnym gronie.

Zobacz także: Ludowe ozdoby na choinkę

Jeśli chcemy wykonywać bombki z dziećmi warto przygotować coś prostego. Zaczynamy od zaopatrzenia się w kilka kolorów muliny bądź włóczki, kilka baloników – tyle, ile chcemy zrobić bombek – ich kolor nie ma znaczenia, potrzebny będzie też specjalny, mocny klej do tapet z metylocelulozą – znajdziemy go w sklepach, w których sprzedawane są tapety. Po zgromadzeniu wszystkich elementów, jesteśmy gotowi do pracy.

Przed rozpoczęciem właściwej pracy warto wybrać kolory włóczki, z której ma być wykonana bombka. Mogą one być jednokolorowe, dwukolorowe – ilość kolorów zależy tylko od nas. Dobierając kolory możemy kierować się stylem, jaki ma dominować na choince lub nawet w całym mieszkaniu. Jeśli nasza choinka ma być zaaranżowana w stylu minimalistycznym to wtedy zdecydowanie powinien to być jeden kolor, maksymalnie dwa – ciekawym połączeniem będzie jasnoniebieski z białym.

Po wybraniu kolorów, następnym krokiem będzie nadmuchanie baloników – ich wielkość jest uzależniona od tego, jaki rozmiar bombki chcemy uzyskać. Następnie przygotowujemy klej do tapet, należy postępować według instrukcji umieszczonej na opakowaniu. Po rozpuszczeniu go w wodzie zanurzamy w nim mulinę, jeśli korzystamy z włóczki to oczywiście nie zanurzamy w kleju całego motka, tylko ucinamy sobie 1–2-metrowe kawałki, ilość uzależniona jest od tego z ilu kolorów będziemy robić bombkę.

Zobacz także: Dekoracje świąteczne do wnętrza

Pokryte klejem nitki nawijamy na balonik, po zastygnięciu kleju, przekłuwamy balonik. Do tak powstałej bombki doczepiamy sznureczek i mamy gotową bombkę.

Jeśli chcemy stworzyć wielokolorową bombkę, kolejność owijania nitkami zależy od nas, kolory zastosowane na końcu będą bardziej wyeksponowane. Możemy też zanurzać w kleju krótkie kawałki, nitek w różnych kolorach, w ten sposób uzyskamy barwną bombkę – jednak cały proces zajmie nam więcej czasu.

Zobacz także: Świąteczny wygląd mieszkania

Nieruchomości
To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości
16 maja 2025

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?
14 maja 2025

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce
13 maja 2025

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp
13 maja 2025

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych
13 maja 2025

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze
13 maja 2025

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?
13 maja 2025

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem
12 maja 2025

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości
09 maja 2025

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]
08 maja 2025

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

pokaż więcej
Proszę czekać...
OSZAR »