REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

2 w 1: rolety i zasłony

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Materiały prasowe
Zasłony i rolety przepuszczające światło. Fot. Franc Gardiner
Zasłony i rolety przepuszczające światło. Fot. Franc Gardiner
Franc Gardiner

REKLAMA

REKLAMA

Rolety i zasłony w jednym oknie to rozwiązanie to połączenie stylu nowoczesnego z dozą stylu tradycyjnego. Połączenie rolet i zasłon mogą też wybrać osoby niezdecydowane i jednocześnie lubiące odważne aranżacje.

Rolety i zasłony w jednym oknie to według niektórych po prostu za dużo. A może jednak co za dużo, to niezdrowo, a może raczej od przybytku głowa nie boli? Czasem nadmiar opcji do wyboru jest gorszy niż brak alternatywy. Ale kto powiedział, że nie można mieć wszystkiego?

REKLAMA

Żyjemy w intensywnie, nasza wyobraźnia pobudzana jest na każdym kroku, a za rogiem czekają na nas nowe inspiracje. Mnogość kolorów, doznania estetyczne, dźwięki, które słyszymy i zapachy, które czujemy. Wszystko to kształtuje nasze poczucie piękna i upodobania. Szczęśliwi są ci, którzy wciąż otwarci są na nowe bodźce, a rzeczywistość wokół siebie kreują słuchając swojego własnego wnętrza. W tym szaleństwie jest metoda!

Zobacz także: Ciekawy pomysł na dekorację okna

REKLAMA

Nie ma piękniej urządzonych domów niż te, w które gospodarz włożył całe swoje serce – widoczne w użytych kolorach, fakturach i przemyślanych dodatkach. To one najlepiej mówią gościom o osobowości i preferowanym przez lokatora stylu życia. Im więcej pokażemy siebie w naszym domu, tym bardziej będzie on zapraszający dla odwiedzających.

Jeśli mamy bogatą osobowość i dobrze czujemy się we wnętrzach wypełnionych barwami, przedmiotami i dekoracjami – nie bójmy się tego pokazać. Eklektyzm jest w modzie, a co więcej, może być także bardzo stylowy i elegancki. Łączmy zatem wzory, formy, faktury tkanin zarówno według wzorca kolorystycznego, jak i stylistycznego. Te zestawienia najatrakcyjniej zaprezentują się w oknach, które przecież stanowią połączenie wnętrza naszego domu ze światem zewnętrznym.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Jak stworzyć nietypową zasłonkę?

Nic tak nie dodaje oknom wyrazu i charakteru jak połączenie ciekawych rolet z zasłonami. Wiąże się to z nieskończoną ilością wariantów, które można uzyskać stosując kombinację kolorów, wzorów i materiałów. Jak to zrobić, by uniknąć efektu banalnego przepychu?

Zobacz także: Nowoczesna aranżacja okna

REKLAMA

W pierwszej kolejności pamiętajmy o tym, że bogate dekoracje okienne lubią przestronne wnętrza – niewielkie pokoje wymagają skromniejszych aranżacji. Miejmy też na uwadze, że jeśli wybieramy bardziej ozdobną zasłonę, to roleta powinna być skromniejsza i na odwrót. Łączmy zwiewne tkaniny z mocną i grubą fakturą, nie obawiajmy się też kojarzenia pozornie niepasujących do siebie wzorów.

Klasyczne zestawienie przy dekoracji okna to duet jednobarwnej kryjącej rolety z prześwitującą zasłoną o subtelnym dekorze. Zwiewności i świeżości nadamy pomieszczeniu, gdy z delikatnymi zasłonami zestawimy dekoracyjne wzorzyste rolety. Ich ozdobiona motywami roślinnymi tkanina lekko osłabia światło słoneczne, pozostawiając wnętrze jasnym i dając wrażenie przestronności. Z kolei miłośnicy gustownych i tajemniczych pomieszczeń do klasycznych rolet mogą dobrać sznurkowe zasłony, które najlepiej podkreślają malowniczy widok za oknem i lekko rozpraszają światło zza okna.

Okno to centralny punkt każdego pomieszczenia – widzimy je jako pierwsze, gdy wchodzimy do pokoju, przez nie docierają do nas pierwsze i ostatnie promienie słoneczne każdego dnia. Pięknie udekorowane pasuje zarówno do minimalistycznego, jak i bajkowo kolorowego i różnorodnego wnętrza. Minęły czasy białych firan, przyszłością są wzory, kolory, faktury. A jakie, to już zależy tylko od tego, co nam w duszy gra.

Źródło: Franc Gardiner

Zobacz także: Jakie są rodzaje żaluzji w dekoracji okien?

Rolety i zasłony. Fot. Franc Gardiner
Franc Gardiner
Zasłony i roleta zaciemniająca. Fot. Franc Gardiner
Franc Gardiner
Rolety i zasłony sznurkowe. Fot. Franc Gardiner
Franc Gardiner
Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

REKLAMA

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

REKLAMA

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

OSZAR »