Patchworkowe meble i dodatki na salonach

Patchwork Fot. www.9design.pl / www.9design.pl
Patchworkowe meble i dodatki powstają ze skrawków różnych materiałów. Do niedawna kojarzyły się wyłącznie ze sztuką użytkową zarezerwowaną dla ludzi biednych. Dzisiaj patchworkowe meble i dodatki projektowane są przez znanych projektantów i tym samym z rozmachem wkroczyły na salony.

Eksplozja kolorów i wzorów, przyciągająca uwagę różnorodność, artystyczny bałagan tworzący spójną całość i geometryczne łatki – to właśnie patchwork, czyli technika, która kolejny sezon bryluje na salonach.

Patchworkowa poduszka

Zobacz także: Tapety ścienne z charakterem: GALERIA

Patchwork to nic innego jak metoda szycia polegająca na łączeniu barwnych fragmentów tkanin, często o podobnych kształtach i figurach. To także styl, który stopniowo przeniknął do wielu dziedzin sztuki użytkowej, jak moda i meblarstwo.

Patchworkowy stołek

Zobacz także: Światowe trendy kolorystyczne: GALERIA


Historia patchworku przywodzi na myśl popularną bajkę o Kopciuszku – powstała wśród angielskiej biedoty technika łączenia kolorowych skrawków materiału stała się z czasem stylem w sztuce, który chętnie stosowali i stosują światowej sławy designerzy.

Patchworkowy fotel

Zobacz także: Czerń we wnętrzu – odważne aranżacje

Mimo swojej popularności, patchwork cały czas kojarzy się z undergroundem, przywołuje na myśl hipisowskie lata 60-te, odwołuje się do artystycznej bohemy. Demonstracyjna wręcz różnorodność patchworku jest kultem dla wielokulturowości, będącej w istocie połączeniem tego, co pozornie niespójne i kontrastowe.

Patchworkowa komoda

Zobacz także: Dekoracja ściany – ręczne rysunki i tapeta

Źródło: www.9design.pl

Nieruchomości
Zaraz po obniżce stóp procentowych, rekordowa liczba zapytań o kredyty hipoteczne
19 maja 2025

Doradcy kredytowi: konsumenci ruszyli po kredyty mieszkaniowe. Po obniżce stóp procentowych przyszła fala zapytań o zdolność kredytową i dostępność mieszkań. Wcześniej wysokie stopy procentowe, a w konsekwencji wysokie oprocentowanie kredtów mieszkaniowych , hamowały popyt na kredyty i w konsekwencji oddalały decyzje o zakupie mieszkania.

Ceny materiałów budowlanych coraz bardziej stabilne, zachęcają do remontów i budowy nowych domów
19 maja 2025

Zapowiadana kolejna fala podwyżek cen materiałów budowlanych nie nadchodzi. Głównie dlatego, że spodziewany boom w budownictwie odsuwa się w czasie. Ceny materiałów budowlanych są więc stabilne a nawet notują niewielki spadek. To oznacza, że wciąż jest dobry czas na remonty lub rozpoczęcie budowy nowego domu.

Hiszpania na topie, ale Polacy kupują mieszkania także w innych krajach południowej Europy
18 maja 2025

W całym 2024 roku serwisy Morizon.pl i Gratka.pl odnotowały blisko 70 tysięcy zapytań dotyczących ofert sprzedaży mieszkań i domów w Hiszpanii, Bułgarii, Grecji, Portugalii, Włoszech i Chorwacji, a tylko w kwietniu 2025 roku było ich ponad 7 tysięcy.

To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości
16 maja 2025

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?
14 maja 2025

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce
13 maja 2025

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp
13 maja 2025

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych
13 maja 2025

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze
13 maja 2025

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?
13 maja 2025

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

pokaż więcej
Proszę czekać...
OSZAR »