Jak zakładać lampki na choinkę?

Iwona Szadkowska
rozwiń więcej
choinka, lampki. Fot. Fotolia / Fotolia
Jak zakładać lampki na choinkę? Z której strony zacząć? z dołu, czy z góry? Lampki na choinkę to niewątpliwie bardzo efektowna ozdoba. Aby nie zaplątać się w sznur lampek, warto dobrze zaplanować ich rozmieszczenie, aby zrobić to raz, a dobrze. Zobacz jak zakładać światełka na choinkę.

Jak zakładać lampki na choinkę?

Lampki choinkowe mogą być dekoracją samą w sobie. Nie potrzeba zakładać bombek, łańcuchów, cukierków i ciastek, aby świąteczne drzewko wyglądało atrakcyjnie, wystarczą same lampki choinkowe. Jak zabrać się za zakładanie światełek na choinkę?

Sprawdź, zanim założysz

Zanim założymy lampki na choinkę sprawdźmy, czy lampki działają. Nie ma nic bardziej frustrującego, niż dekorowanie choinki światełkami a następnie ich zdejmowanie i zaczynanie całej zabawy od początku. Czynność tę trzeba będzie powtórzyć, jeśli okaże się, że lampki jednak nie działają. Sprawność lampek warto także sprawdzić podczas ich zakupu.

Zakładanie lampek - z góry na dół

Jednym ze sposobów zakładania lampek na choinkę jest umieszczenie ich z góry na dół. Światełka mogą tworzyć pasy lub fale – wszystko zależy od naszej wyobraźni i świątecznego drzewka. Sposób ten ułatwia późniejsze zdejmowanie ozdoby.

Zakładanie lampek - wokół choinki

Innym pomysłem na ubranie choinki w lampki jest oplecenie jej nimi dookoła. W tym przypadku zakładanie lampek warto rozpocząć od samego czubka choinki – dzięki temu oświetlimy również ozdobny szpic lub gwiazdę. Utrudnieniem może być chodzenie dookoła drzewka z lampkami w ręku – szczególnie, gdy nie chcemy, aby wszystko nam się poplątało.

Jeżeli choinka stoi w rogu pokoju, tył drzewka  nie będzie w zasadzie widoczny, dlatego też możemy zdecydować się na dekorację choinki tylko z jej przodu i boków. Dzięki temu nie musimy chodzić z lampkami dookoła drzewka, a ich ułożenie będzie łatwiejsze.

Nie ważne, który sposób na zakładanie lampek wybierzemy, pamiętajmy, aby zawsze brać pod uwagę długość kabla, na którym znajdują się lampki. Jeśli okaże się, że po nałożeniu lampek na choinkę, kabel nie sięga do gniazdka, będziemy musieli albo przestawić całą choinkę, albo zdjąć lampki i założyć je od początku.


Nie tylko na choinkę

Lampki choinkowe mogą być dekoracją również okien. Wystarczy dopiąć ozdobę do firanek za pomocą „żabek”. Wystarczy zaczepić lampki w dwóch – trzech miejscach, a resztę swobodnie opuścić. Zaletą takiego dekorowania jest łatwość zmian. Jeżeli nie odpowiada nam efekt końcowy, wystarczy zaczepić lampki w innym miejscu.

Lampki Fot. www.czerwonamaszyna.pl

Tego typu ozdoba może fantastycznie podkreślić świąteczny nastrój w pomieszczeniu, gdzie nie stoi choinka, np.  w kuchni.

Nieruchomości
To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości
16 maja 2025

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?
14 maja 2025

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce
13 maja 2025

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp
13 maja 2025

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych
13 maja 2025

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze
13 maja 2025

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?
13 maja 2025

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem
12 maja 2025

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości
09 maja 2025

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]
08 maja 2025

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

pokaż więcej
Proszę czekać...
OSZAR »